Pazartesi , Mayıs 13 2019
Ana Sayfa / Pegasus İletişim / Pegasus Bilet Erteleme

Pegasus Bilet Erteleme

Pegasus Bilet Erteleme

Pegasus Havayolları Logo
Pegasus Havayolları Logo

Pegasus Hava Yolları 1990 yılında kurulmuş olan, “low cost” yani düşük maliyetli uçuş modelini benimsemiş İstanbul merkezli bir hava yolu şirketidir. Şirket Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding’in ortak girişimiyle faaliyete geçmiştir.

2005 yılında ise Esas Holding tarafından satın alınmış ve Türkiye’de iç hat seferlerine başlamıştır. Yönetim kurulu başkanı Ali Sabancı iken şirketin genel müdürlük görevini üstlenen isim ise Mehmet Tevfik Nane’dir.

Pegasus Müşteri Hizmetleri’nin Geçmişi

Pegasus Hava Yolları şirketi 2005 yılında Sabancı ailesi üyelerinden Şevket Sabancı ve ailesine ait olan Esas Holding tarafından satın alınması ile birlikte, Türkiye’de faaliyetlerine başlamıştır.

Böylece Pegasus Hava Yolları Türkiye’de uçuş hizmetleri veren dördüncü uçuş firması olmuştur. Şirket kurulduğu tarihten bugüne kadar, toplam 78 adet uçak filosunu bünyesine katmış, 2012’de Türk Sivil Havacılık tarihinde bir ilke ve rekora imza atarak, 100 uçaklık filo siparişini tek seferde vermiştir. Bugüne kadar büyümeye devam eden Pegasus, 2016 yılının ilk üç ayında da bunu sürdürmüş ve bir önceki yılın ilk üç aylık dönemine nazaran satışlarından elde ettiği gelirleri neredeyse 20 kat oranında arttırmıştır.

Pegasus Ücretsiz Çağrı Merkezi

Pegasus Hava Yolları, dünya genelinde de hava yolları şirketleri arasında uygulanmakta olan, low cost uygulamasını Türkiye’de uygulayan bir hava yolu şirketidir. Bu nedenle tüm hizmetleri de low cost anlayışına uygun olarak geliştirilir.

Yolcular bu düşük maliyetli model ile uygun fiyatlarla seyahat etme imkânı bulurken, ek ücretlerle elde edebilecekleri temel hizmetlere de sahip olurlar. Dünya genelinde en yüksek maliyetli ulaşım tipi olarak görülen uçak yolculuğunun, daha az maliyetle ve iyi kaliteyle yapılabileceğini savunan Pegasus Hava Yolları, bu görüşe uygun olarak “Uçmanın Kolay Yolu” sloganı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca şirket misyonu da, havayolu ile yolculuğun herkesin hakkı olduğu düşüncesiyle gelişiyor.

Pegasus Bilet İşlemleri

Pegasus Hava Yolları 2005 yılında faaliyetlerine iç seferleriyle başlamışsa da, kısa sürede dış seferlerine de başlamış ve her yıl sürekli olarak yeni rotasyon noktalarını uçuş ağına katmıştır.

Şirket Ekim 2016 tarihi itibariyle yurt içinde 33, yurtdışında ise 69 farklı nokta için uçuş hizmeti veriyor. Bu uçuş noktaları Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Rusya ve Orta Asya gibi bir bölgeyi kapsıyor ve 40 adet ülkeyi içeriyor. Uçuş hizmetlerinin yanında Nisan 2010 tarihinden beri kargo hizmeti de veren Pegasus Hava Yolları, IATA ile hava yolu ittifakı içinde faaliyetlerine devam ediyor.

Pegasus kargo hizmetleri için, ayrı bir web sitesine sahiptir ve bu web sitesi aracılığıyla kargo işlemine ve kargonuza dair bütün bilgileri ve sorularınızın cevaplarını bulabilmenizi sağlamıştır.

Pegasus Havayolları Bilet Tarihi Erteleme

Pegasus Hava Yolları İletişim’ndan aldıkları biletler için erteleme işlemi yapmak isteyen yolcular 0888 228 12 12 numaralı telefondan şirketimize ulaşarak, zahmetsizce işlemlerini yerine getirebilirler.

Pegasus bilet erteleme için diğer bir alternatif yöntem ise Pegasus online işlemler seçeneği. Pegasus web sitesinin ana sayfasına girdiğinizde, bilet işlemleri başlığına tıklamanız halinde, bilet erteleme işlemini yapacağınız sayfaya yönlendiriliyorsunuz.

Karşınıza çıkan sayfaya PNR ya da E-bilet numaranızı yazdıktan sonra, soyadınızı da ekleyerek devam butonuna basıyor ve erteleme işleminizi tamamlayacağınız sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Biletinizi alırken, değiştirme ve erteleme işlemlerine dair prosedürleri iyice takip edip hâkim olmanız yararınıza olacaktır.

Kimi durumlarda hava yolu şirketlerinin politikalı gereği, bu işlemler sırasında ek ücret istenebilmektedir. Bilet erteleme işlemlerinizi online olarak ya da belirtilen numaradan şirketimize ulaşarak sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu konu ile ilgili bir diğer makalemizde de pegasus havayolları’nın müşteri hizmetleri numarası hakkında detaylı bilgi verdik. Dilerseniz pegasus havayolları’na ulaşabileceğiniz diğer hattımız olan 0888 228 12 12 numaralı dakikası 1,5 tl ekstra ücretli olan hattını da arayabilirsiniz.

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çanakkale Anadolu Jet İletişim

Çanakkale ülkemiz tarihinde önemli bir yere sahiptir ve her yıl binlerce kişi bu ilimizi ziyaret …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir