Pazar , Nisan 14 2019
Ana Sayfa / Pegasus İletişim / Pegasus Havayolları

Pegasus Havayolları

Pegasus Havayolları

Pegasus Havayolları popülaritesini günden güne artırmakta olan bir hava yolu firmasıdır. Hal böyle olunca da bu firma bünyesine her geçen yıl yeni uçaklar katılmaktadır. Bunun doğal bir neticesi olarak ise firmanın uçuş ağı her geçen gün bir miktar daha gelişim kaydetmektedir. Aynı zamanda Pegasus Hava Yolları halihazırda Türkiye’de en geniş uçuş ağına sahip hava yolu firmalarından bir tanesidir.

Ne de olsa bu hava yolu firması Afrika dahil pek çok bölgeye açılma fırsatı elde etmiş ve bu ağı da günden güne geliştirmeye başlamıştır. Bu firmadan yana tercihini kullanacak olan yolcular ile gezginler de Pegasus iletişim bilgilerini merak etmektedir. Biz de bu yazıda Pegasus Hava Yolları ile ne şekilde iletişim kurmanın mümkün olacağını ve bu iletişimin hangi kanallar aracılığı ile nasıl gerçekleştireceğini izah ettik.

diyarbakır pegasus iletişim
diyarbakır pegasus iletişim

Pegasus Çağrı Merkezi Hizmeti Ücretsiz Olarak mı Sunulur?

Pegasus Hava Yolları ile iletişim kurmanın en basit ve en hızlı yolu çağrı merkezi vasıtası ile bu iletişimi gerçekleştirmektir. Ancak çağrı merkezi hizmeti Pegasus Hava Yolları tarafından ücretsiz olarak sunulmakta olan bir hizmet değildir. Bu hizmetin belirli bir ücreti vardır ve ücreti dakika başına bir buçuk Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra çağrı merkezinde Türkçeye ek olarak İngilizce ve Arapça dillerinde de hizmet sunulmaktadır ve bu hizmet de aynı ücretlendirmeye tabidir.

Yolcular ücretli çağrı merkezi hizmetinden istifade edebilmek için 0888 228 12 12 numaralı telefon numarasını kullanacaktır. Bunun yanı sıra unutulmamalıdır ki Pegasus ücretli çağrı merkezi hizmetinde talep edilecek ücrete operatörün müşterisine sunmuş olduğu dakikalar ve konuşma paketleri dahil edilmeyecektir. Bu ücret doğrudan doğruya telefon faturasına ek bir masraf olarak yansıtılacaktır. Ne de olsa Pegasus Hava Yolları low cost hava yolu firmalarından bir tanesidir ve hal böyle olunca da bu hava yolu firmasında pek çok hizmetten ücret talep edilmesi gayet doğaldır. Zira tüm bu hizmetlerin ücretleri bilet fiyatlarından düşülmüş durumdadır.

Pegasus Hava Yolları Bünyesinde Ücretsiz Çağrı Merkezi de Mevcut mudur?

Pegasus Hava Yolları bünyesinde hizmet vermekte olan ücretsiz çağrı merkezi de mevcuttur. Ancak bu çağrı merkezi sadece uçuşların iptal edilmesi ve operasyonel sebepler dolayısıyla uçuş saatlerinin değiştirilmesi gibi durumlarda kullanılabilecektir. Başka bir deyiş ile olağan durumlarda Pegasus ücretsiz çağrı merkezi müşterilerin istifadesine sunulmuş değildir.

Aynı zamanda bu firmanın bünyesinde yer almakta olan ücretsiz çağrı merkezi hizmeti ile bilet değişikliği, rezervasyonu ve iptali gibi işlemler haricinde herhangi bir işlem yapılması söz konusu değildir.

Ne de olsa sadece mağduriyetlerin önüne geçmek ve haksız kazanç sağlanmasını önlemek maksadı ile pegasus ücretsiz çağrı merkezi uygulamasına başvurulmuştur. Yoksa sıradan işlemlerde kullanılması icap eden çağrı merkezi, yine ücrete tabi olarak faaliyet gösteren çağrı merkezidir. Aynı zamanda uçuşlarda bu gibi bir durum söz konusu olduğu zaman yolcu ile Pegasus Hava Yolları iletişime geçecektir.

Yolcu telefon vasıtası ile aranmasa dahi muhakkak SMS yolu ile yeni gelişen durumdan detaylı bir şekilde haberdar edilecektir. Pegasus Hava Yolları‘nı kullanmaya karar vermiş olan yolcu ve gezginler ise 0850 250 67 02 numaralı telefonu kullanarak ücretsiz çağrı merkezi ile bağlantıya geçebilirler. Aynı zamanda bu çağrı merkezinin telefon numarası havalimanlarındaki Pegasus Hava Yolları‘nın kendisine ait olan bilet satış ofislerinden de elde edilebilecektir.

Her Ülkede Aynı Telefon Numarası ile mi Çağrı Merkezine Erişim Sağlanır?

Pegasus Hava Yolları ile iletişim kurmak için her ülkede aynı telefonun numarasının kullanılması mümkün değildir. Ne de olsa hava yolu firmaları bu telefon numaralarını ülkelere göre belirler ve buna göre müşterilerine bildirirler. Pegasus Hava Yolları’nın 0888 228 12 12 numaralı ücretli çağrı merkezi ve 0850 250 67 02 numaralı ücretsiz çağrı merkezi numaraları sadece Türkiye açısından geçerli olan telefon numaralarıdır.

Bunun haricinde diğer tüm ülkelerde ayrı telefon numarasının kullanılması icap etmektedir. Hatta bu alanda tek istisna olan Mısır’da, Şarm El Şeyh ve Hurgada şehirlerinde kullanılacak olan telefon numaraları da birbirinden farklıdır. Aynı zamanda Şarm El Şeyh ve Hurgada, Pegasus Hava Yolları tarafından karşılıklı uçuş düzenlenen Mısır şehirlerinden iki tanesidir. Bununla birlikte yine belirtilmesi icap eder ki, İtalya’daki çağrı merkezi hizmetleri haftanın yedi günü sunulmaz.

Sunulduğu günlerde ise yirmi dört saatlik bir hizmet söz konusu değildir. Yalnızca belirli günlerde ve bu belirli günlerin belirli saatlerinde İtalya çağrı merkezi ile irtibat kurulabilmesi söz konusu olacaktır. Buna ek olarak Pegasus Hava Yolları tarafından diğer ülkelerdeki çağrı merkezi hizmetine uygulanan ücretler https://www.flypgs.com/iletisim/cagri-merkezi adresinden de rahatlıkla öğrenilebilecektir. Buna ek olarak bu adreste yer alan bilgiler vasıtası ile hangi ülkede hangi telefon numarasının kullanılması ile Pegasus Hava Yolları çağrı merkezi ile bağlantı kurulabileceği tam liste olarak yer almaktadır. Ülkeler hakkındaki ücretlendirme ise ülke adının hemen altında yer almaktadır.

Pegasus Hava Yolları ile Türkiye Kalkışlı ve Varışlı Uçuşlar

Pegasus Hava Yolları ile gerçekleştirilen uçuşlarda her zaman için bağlantılı uçuş imkanı mevcuttur. Şöyle ki, Pegasus Hava Yolları ilgili bölgeye direkt uçuş gerçekleştirsin ya da gerçekleştirmesin; muhakkak daha uygun bir saatte aktarmalı olarak ulaşım şansı mevcut ise yolcu bundan istifade edebilecektir. Aynı zamanda bilinmesi gerekir ki Pegasus Hava Yolları çok sayıda dış merkeze de uçuşlar düzenlemektedir. Bu uçuşlarda Pegasus Hava Yolları Türkiye’nin her yerinden yolcu kabulü gerçekleştirebilir.

Ne de olsa Türkiye içerisinde çok geniş bir uçuş ağı bulunan Pegasus Hava Yolları, hiç zorlanmadan yolcusunun dış hat uçuşunu bu iç hat uçuşlarından herhangi bir tanesi ile birleştirebilecektir. Bunun yanı sıra Pegasus Hava Yolları Türkiye içerisinde İzmir kalkışlı ve İzmir varışlı uçuşları ile de pek çok yolcunun ve pek çok gezginin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Ne de olsa İzmir Türkiye’nin en büyük hava meydanlarından bir tanesidir ve bu hava meydanından aktarmasız olarak hem iç hem de dış merkezlere ulaşmak çok büyük bir rahatlık olarak görülmelidir.
Pegasus Hava Yolları Çağrı Merkezi ile Hangi İşlemler İcra Edilebilir?

Pegasus Hava Yolları ücretli çağrı merkezi ile bilet rezervasyonu, bilet iptal ve değişikliği gibi işlemlerin yanı sıra özel servis ve hizmet alımı gibi işlemler de gerçekeştirilebilir. Ancak bu gibi hizmetler belirli bir ücrete tabi olabilir ve buna ek olarak bilet değişikliği ve iptallerinde kural olarak hava yolu firması tarafından ücret kesintisi yapılacaktır. Pegasus ücretsiz çağrı merkezi ile ise sadece bilet iptal, değişikliği ve bilet iadesi gibi işlemlerin yapılabilmesi söz konusu olabilecektir.

Bunun yanı sıra bu gibi işlemlerin sadece uçuşların iptal edilmesi ya da operasyonel sebeplerden ötürü uçuşlarda saat değişiklikleri yaşanması gibi durumlarda icra edilebilmesi mümkün olacaktır. Yoksa herhangi bir olağan zamanda ücretsiz çağrı merkezi ile herhangi bir işlemi icra etmek mümkün değildir. Bu işlemler için ücretli çağrı merkezinin kullanılması lazım gelecektir.

Bir diğer makalemiz olan Pegasus İletişim Pegasus Müşteri Hizmetleri başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çanakkale Anadolu Jet İletişim

Çanakkale ülkemiz tarihinde önemli bir yere sahiptir ve her yıl binlerce kişi bu ilimizi ziyaret …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir