Çarşamba , Temmuz 31 2019
Ana Sayfa / Pegasus İletişim / Pegasus İletişim 444

Pegasus İletişim 444

Pegasus İletişim 444 : (0888) 228 12 12

Pegasus İletişim 444
Pegasus İletişim 444

Günümüzde birçok seyahat çeşidi bulunmaktadır. Bu ulaşım ve seyahat çeşitleri içerisinde en pratik ve en popüler olanı hiç şüphe yok ki havayolu taşımacılığıdır.

Türkiye’de en büyük havayolu firmalarından bir tanesi olan Pegasus Havayolları‘dır. Türkiye’de ve Dünya’da birçok noktaya direkt uçuş gerçekleştiren havayolu firması her geçen gün seyahat noktalarını geliştirerek ve yolcu sayısını arttırarak büyümesini sürdürmektedir.

Pegasus Havayolları’nın Tarihçesi

Pegasus Havayolları 1990 yılında kuruluş olmasına rağmen, aradan geçen kısa sürede çok hızlı büyüyerek Türkiye’nin en büyük havayolu şirketleri arasında ilk 3’e girmeyi başarmıştır. Göstermiş olduğu bu üstün başarısının sırrı, müşteri memnuniyetini ve düşük fiyat politikasını ne kadar iyi sağladığını gözler önüne sermektedir.

Uçuşlarının büyük bir kısmını İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gerçekleştirmektedir. Uygulamış olduğu düşük fiyat politikası ile normal uçak bileti fiyatlarına oranla %40 civarında indirimli uçuş keyfini misafirlerine sunmaktadır.

Güler yüzlü ve dinamik bir uçuş ekibine sahip olan Pegasus Havayolları 444, Türkiye’nin hemen hemen bütün havalimanlarına uçuş gerçekleştirmektedir.

Pegasus Havayolları İle Uçabileceğiniz Noktalar:

Pegasus Havayolları ile Dünya’nın 102 noktasına direkt olarak uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Aklınızda neresi varsa oraya uçun sloganı ile uçuşlarını gerçekleştiren havayolu Dünya’da uygulanan Low-cost havayolu modelini Türkiye’de uygulayan en başarılı havayolu firmalarındandır.

pegasus ücretsiz müşteri hizmetleri

Pegasus Ücretli Müşteri Hizmetleri

Bilindiği gibi Pegasus Havayolları‘nın Türkiye’den ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri numarası 0888 228 12 12‘dir. Bu numara ile her türlü soru ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Yeni uçak bileti satın alma, ekstra bagaj veya uçak içi ikramları, uçak biletinizde tarih ve yön değişikliği gibi işlemleri bu hat aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Pegasus Havayolları Müşteri Hizmetleri Ücreti

Pegasus Havayolları’nın müşteri hizmetlerini aramanın dakikası operatörünüz tarafından 1.5 TL olarak faturanıza yansıtılacaktır. Görüştüğünüz süre boyunca bu ücret operatörünüz tarafından hesaplanarak ekstra ücret ödemenize sebep olmaktadır. Bu müşteri hizmetleri’nin özelliği, sadece Türkiye’den ve mobil operatörlerden aranabiliyor olmasıdır. Sabit hatlardan yada Türkiye dışından herhangi bir yerden ulaşamazsınız.

Pegasus müşteri hizmetleri numarası
Pegasus müşteri hizmetleri numarası

Pegasus Havayolları Ücretsiz Müşteri Hizmetleri

Pegasus Havayolları’nın ücretsiz müşteri hizmetlerin numarası 0850 250 67 77‘dir. Bu numara da diğer ücretli numaranın aksine Türkiye dışından veya Lefkoşa’dan aranabiliyor olmasıdır. Yani Türkiye’den aramanız gereken numarası 0888’li dakika başına ekstra ücret ödemeniz gereken numaradır.
Pegasus Havayolları’nın ücretsiz müşteri hizmetlerinin amacı: yurtdışından havayolları’na ulaşmaya çalışan Pegasus misafirleri için alternatif bir telefon numarası olmasıdır. Pegasus Havayolları’nın ücretsiz müşteri hizmetleri’ni aramanın herhangi esktra bir ücreti bulunmamaktadır. Her yöne dakikalarınız varsa, her yöne dakikalarınızdan düşmektedir. Diğer türlü sabit hat olarak ücretlendirilmektedir.

Pegasus Havayolları ücretsiz iletişim hattı : 0850 250 67 77‘yi Türkiye’den aradığınızda otomatik olarak telefon görüşmeniz sonlanabilir. Eğer görüşmeniz sonlanmaz ise, ücretli müşteri hizmetlerinden yapabileceğiniz her türlü işlemi ücretsiz çağrı merkezinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Pegasus İletişim 444

Türkiye’de hizmet veren birçok havayolu’nın 444’lü telefon numarası bulunmaktadır. Bu numaralar bazen 444 00 00 olmakla birlikte bazen de 444 0 123 şeklinde de olabilmektedir. Pegasus iletişim 444 olarak 444 0 123 gibi bir telefon numarası bulunmamaktadır. Bu şekilde bir telefon numarası olmamasının sebebi, bu tarz numaralar arandıkça havayolu firması için ekstra bir maliyet getirdiğinden dolayıdır.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Pegasus Havayolları low-cost havayolu kategorisinde hizmet verdiği için birçok konuda maliyet düşürerek, misafirlerine diğer havayollarına oranla %40 civarında indirimli uçak bileti sunmaktadır. Ekstra getirilen bütün maliyetler direkt olarak bilet fiyatına dahil edilmese de, dolaylı yoldan uçak bileti fiyatlarına yansıtılması gerektiğinden dolayı Pegasus Havayolları’nın 444’lü müşteri hizmetleri numarası 444 0 111 gibi bir çağrı merkezi bulunmamaktadır.

Pegasus’a Ücretsiz Olarak Ulaşmak

Pegasus Havayolları’na ücretsiz olarak ulaşmanız tabiki mümkündür. İsteğe bağlı olmayan bütün işlemlerde havayoluna ücretsiz ulaşabileceğiniz birçok telefon numarası bulunmaktadır. Yazımızın üst kısımlarında da bahsettiğimiz gibi, Pegasus Havayolları’nın uçak biletlerinin diğer havayollarına oranla daha düşük fiyatta olmasının sebeplerinden bir tanesi de ekstra satmış olduğu hizmetlerden dolayıdır. Pegasus müşteri hizmetleri‘ni aramanın dakikası 1,5 tl olması, uçak biletlerinde dolaylı olarak ekstra indirimli bilet satmasına olanak sağlamaktadır.

Pegasus ücretsiz iletişim numarası : 0850 250 67 02‘dir. Bu müşteri hizmetleri ile yapabileceğiniz işlemler kısıtlıdır. Örnek vermek gerekirse Pegasus ücretsiz müşteri hizmetlerinden uçak bileti satın almak istediğinizde, müşteri hizmetleri temsilcisi sizi ücretli hattı arayarak satın alabileceğiniz bilgisini vererek yardımcı olamayacaktır. Pegasus’un ücretsiz müşteri hizmetleri‘nin yapabileceği işlemler kısıtlıdır.

Pegasus Ücretsiz Müşteri Hizmetleri Ne Yapar ?

Pegasus Havayolları’nın ücretsiz müşteri hizmetlerinin yapabileceği işlemleri sıralamadan önce uçuş öncesi oluşabilecek bazı olumsuzluklardan bahsedebiliriz. Havayolları’nın uçuşları ortalama 5 ay öncesinden belirlenir ve satışa sunulur. Bu 5 aylık süreç içerisinde ekstra durumlar söz konusu olabilir. Deyim yerindeyse; evdeki hesap çarşıya uymayabilir.

Uçuşunuzda operasyonel nedenlerle, yada uçuşun gerçekleştirileceği havalimanı ile ilgili bazı olumsuzlukları önceden öngörmek mümkün olamayabiliyor. Böyle durumlarda uçuşunuzda sefer saat değişiklikleri hatta uçuşunuz komple iptal olma gibi durumlarla da karşılaşılabiliyor.

[news_box style=”1″ display=”category” category=”2″ show_more=”on”]

Pegasus Sefer Rötar Durumları

Uçuşunuzda sefer saat değişikliği gibi durumlarda, sizden kaynaklı herhangi bir sorun olmamasından dolayı Pegasus’un ücretli müşteri hizmetleri’ni arama gibi bir durumunuz söz konusu değildir. Pegasus ücretsiz müşteri hizmetleri 0850 250 67 02‘li çağrı merkezini arayabilirsiniz. Seferinizde belli bir saatten fazla rötar veya öne çekilme gibi durumlarda ücretsiz değişiklik yapma veya uçuşunuzu kesintisiz olarak iptal etme gibi bir durum söz konusu olabiliyor. Bu gibi haklarınızı Pegasus ücretsiz çağrı merkezi’ni aradığınızda müşteri hizmetleri temsilcisi sizlere bildirecektir.

Pegasus Sefer İptali

Pegasus uçuşunuzda sefer iptali gibi durumlar olduğunda da diğer havayolları’nın 444’lü numarası olmasına rağmen Pegasus iletişim 444’lü numarası olmamasından dolayı 0850 250 67 02‘li müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Müşteri hizmetleri’ni aradığınızda operatör sizlere 2 seçenek sunacaktır. Bu seçeneklerden bir tanesi sefer iptali için 1’e, değişiklik için 2’ye basın şeklinde anonsu duyacaksınız.

Bu seçeneklerden herhangi birini seçtiğinizde işlem yapma gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Uçuşunuzdaki sefer saat değişikliğini onaylayarak yeni saatine göre uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

pegasus iletişim 444
pegasus iletişim 444

Pegasus İletişim 444’le Yapılabilecek İşlemler

Uçak Bileti Satın Alma

Bilindiği gibi havayolları’nın uçak biletlerini satışı için birçok kanal bulunmaktadır. Bu satış kanallarının şüphesiz ki en yaygın olanı internet siteleri üzerinden olanıdır. Bazı tecrübesiz misafirler internet sitelerinden uçak bileti satın almakta zorluk çekebilmektedir. Pegasus Havayolları’nın internet sitesi son derece basit ve anlaşılabilir olmasına rağmen, bazı misafirler uçak bileti satın alamayabilmektedir. Bu gibi durumlarda Pegasus Havayolları’nın uçak biletlerini müşteri hizmetleri aracılığı ile kolayca satın alabilmektedir.

Uçak Bileti Değiştirme

Pegasus Havayolları’nın uçak biletlerini eğer flypgs.com’dan satın alınmış ise; bilet işlemlerinden kolayca değiştirebilirsiniz. Fakat yazımızın üst kısımlarında da belirttiğimiz gibi, flypgs.com’dan alınmayan veya acentelerden satın alınan uçak biletlerini Pegasus bilet değişim telefon numarası olan 0888 228 12 12‘den değiştirebilirsiniz. Uçak biletlerinizde tarih değişikliğinde, esneklik özelliği almadıysanız cezai işlem – yani fiyat farkı çıkabilmektedir. Bu fiyat farkınız Pegasus İletişim 444’le gerçekleştirdiğinizde sadece kredi kartı ile ödeme yaparak gerçekleştirebilirsiniz. ATM-Bankamatik kartları ile Pegasus müşteri hizmetleri’nden uçak biletinizide tarih ve yön değişikliğini yapamazsınız.

Pegasus uçak biletinizi ATM-Bankamatik kartınızla değiştirmek için müşteri hizmetleri temsilcisinden biletinizi online işlmelerde bilet işlemlerine açmasını talep edebilirsiniz. Pegasus müşteri hizmetleri temsilcisi biletinizi online işlemlerden değiştirebilmeniz için yetki verdiğinde ATM kartı ile Pegasus biletlerinizi değiştirebilirsiniz.

Ekstra Hizmetler

Pegasus Havayolları 444‘lü iletişim olarak müşteri hizmetlerinden her türlü ekstra hizmet satın alabilirsiniz. Koltuk seçimi, ekstra bagaj veya uçak içi ikram gibi ekstra hizmetleri Pegasus müşteri hizmetlerinden yapabileceğiniz gibi, online işlemlerden de havalimanında alıma göre %40 civarında indirimli olarak kolayca satın alabilirsiniz.

Pegasus İletişim 444
4.3 (86.67%) 6 vote[s]

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çanakkale Anadolu Jet İletişim

Çanakkale ülkemiz tarihinde önemli bir yere sahiptir ve her yıl binlerce kişi bu ilimizi ziyaret …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir